1916 - Slesvig - DAKA 28.03 - 6310
7½ pfg. helsagsbrevkort opfrankeret med 2½ pfg. Germania dateret i Iller og stemplet Broacker *** d. 15.8.1915 til den tyske konsul i Esbjerg, Danmark.
Lot: 354031
Sluttet | 04-05-2022 21:14:06 |
Vindende bud: | DKK 45,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Slesvig > Nordslesvig Stempler