1916 - Slesvig - DAKA 28.03 - 6310
7½ pfg. helsagsbrevkort opfrankeret med 2½ pfg. Germania dateret i Iller og stemplet Broacker *** d. 15.8.1915 til den tyske konsul i Esbjerg, Danmark.
Lot: 354031
Ended | 04/05/2022 21:14:06 |
Winning bid: | DKK 45.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Slesvig > Northschswig Cancelsls