1879 - Danmark - EB 4 - 6700
8 øre helsagsbrevkort dateret Skrueskonnerten "Fylla", Esbjerg Rhed annulleret med nr.stempel "184" og sidestemplet VestJydsk J:P:K: d. 3.8.1879 til København. Omtale af opmålingsarbejde udført af skrueskonnerten "Fylla" ved Esbjerg.
Lot: 201086
DKK 400,00 |
Helsager
Enkeltbrevkort
Breve > Danmark stempler > Lapidartype