1879 - Denmark - EB 4 - 6700
8 øre helsagsbrevkort dateret Skrueskonnerten "Fylla", Esbjerg Rhed annulleret med nr.stempel "184" og sidestemplet VestJydsk J:P:K: d. 3.8.1879 til København. Omtale af opmålingsarbejde udført af skrueskonnerten "Fylla" ved Esbjerg.
Lot: 201086
DKK 400.00 |
Postal Stationary
Postcards
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels