1941 - Danmark - 9000
Ufrankeret feltpostbrev (dansk fremstillet kuvert fra Aalborg) med indhold dateret "Dänemark" stemplet Feldpost d. 27.6.1941 til Itzehoe, Tyskland. Fra soldat ved feldpost-Nr. 31008 = 1. Kompanie Pionier-Bataillon 269.
Lot: 201913
DKK 75,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Danmark posthistorie > 2. verdenskrig