1941 - Denmark - 9000
Ufrankeret feltpostbrev (dansk fremstillet kuvert fra Aalborg) med indhold dateret "Dänemark" stemplet Feldpost d. 27.6.1941 til Itzehoe, Tyskland. Fra soldat ved feldpost-Nr. 31008 = 1. Kompanie Pionier-Bataillon 269.
Lot: 201913
DKK 75.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Denmark postal history > 2. World War