1939 - Tyskland
Ufrankeret feltpostkort dateret Prag og stemplet Leitmeritz d. 19.3.1939 til Zwikau, Tyskland. Fra den tyske besættelse af Tjekkoslovakiet 1939.
Lot: 207658
DKK 125,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Europa > Tyskland > Tyske Besættelser 1939/45