1942 - Danmark - P 27, P 29 - 2750

Ufrankeret brevkort dateret Jonstrup og stemplet Ballerup d. 13.2.1942 til Roskilde. Udtakseret i porto med 5 øre (par) og 20 øre Portomærke stemplet Roskilde d. 14.2.1942.

Lot: 239268
DKK 60,00