1919 - Danmark - 8000
Ufrankeret fortrykt feltpostbrevkort fra American Expeditionery Force, France stemplet d. 7.6.1919 til Aarhus, Danmark. Fra dansk soldat, Aage Dybdahl, i 12. Vet. Corps dateret Le Mans. Meddelelse skrevet på dansk.
Lot: 239424
DKK 125,00 |
1. verdenskrig
Breve > Amerika > Nordamerika > USA