1952 - Danmark - 321 - 1000
25 øre Fr. IX på fortrykt kuvert med indhold stemplet København d. 15.4.1952 til København. Dateret Pusan-Yokohama. På bagsiden stort rødt rammestempel: The Hospitalship “Jutlandia” Danish Red Cross.
Lot: 358
Sluttet | 19-09-2017 21:53:33 |
Vindende bud: | DKK 3.410,00 |
Bud historik: | 6 bud |
Breve > Danmark posthistorie > FN Post