1918 - Danmark - SF 1 - 1000

5 øre Soldaterfrimærke på brevkort dateret Saltholm d. 16.8.1918 og stemplet Kjøbenhavn d. 17.8.1918 til København. Sjælden anvendelse ved den lille militær forlægning på øen Saltholm i Øresund.

Lot: 371010
DKK 500,00