Krigen 1864. Stormen på Dybbøl Skanse d. 18.4.1864. No. 458.

1908 - Danmark6480 - Postkort - Brugt m. mærke

Lot: 343482

Aalborg. Slottet. Stenders no. 2782.

1907 - Danmark9000 - Postkort - Brugt m. mærke

Lot: 341064

Neenah station, Wisconsin. E. A. Bishop u/no.

1911 - USAPostkort - Brugt m. mærke

Lot: 344103

Aarhus. Banegården ved nat med Avis Kiosken. Stenders no. Aarhus 134.

Danmark8000 - Postkort - Ubrugt

Lot: 341083

Niels Ebbesen Mortensen Bukh. Forstander på Ollerup gymnastik højskole. Stenders no. 50947.

Danmark5761 - Postkort - Ubrugt

Lot: 344012

Aarhus, K.F.U.M. bygningen. J.J.N. no. 121415.

Lot: 343478

Hammer Bakker pr. Sulsted med Restaurant Hammershus. U/no.

Danmark9310 - Postkort - Ubrugt

Lot: 344160

Horsens. Hilsen fra Udstillingen 1905. Industrihallen. U/no.

1905 - Danmark8700 - Postkort - Brugt u. mærke

Lot: 344133

Nykøbing Falster. Jærnbanegade. Stenders no. 1765.

Danmark4800 - Postkort - Ubrugt

Lot: 344213

Spoejder ombord på skib. Fotokort fra 1920'erne.

DanmarkPostkort - Ubrugt

Lot: 343552

30 c. Leopold I single på brev annulleret med nr.stempel 63 og sidestemplet Bruxelles (Nord) d. 17.1.1870 via Paris til Bordeaux, Frankrig. Rammestempel P.D. og grænsestempel: Belg. a Erquelines c d. 17.1.1870.

1870 - BelgienBrev

30 c. Leopold I single på brev annulleret med nr.stempel "63" og sidestemplet Bruxelles (Nord) d. 17.1.1870 via Paris til Bordeaux, Frankrig. Rammestempel "P.D." og grænsestempel: Belg. a Erquelines c d. 17.1.1870.
Lot: 343856

5 øre Våben og Julemærke 1905 på brevkort (Nørre Snede, Mindesten for bataljen d. 9.6.1849) dateret d. 23.12.1905 og annulleret med stjernestempel ØLHOLM til Lindved.

1905 - Danmark7172 - Brev - SK 1599

Lot: 343790

København. Vestervoldgade med Kongens Bryghus. Fritz Benzen type V no. 684.

Danmark1000 - Postkort - Ubrugt

København. Vestervoldgade med "Kongens Bryghus". Fritz Benzen type V no. 684.
Lot: 341339

Skagen. Redningsbælterne spændes på. Maleri af Michael Anker. Stenders no. 57388.

Danmark9990 - Postkort - Ubrugt

Lot: 344202

Walt Disney. Wendy fra Peter Pan. Fransk reklame for “Tobler” chocolade. Georges Lang, Paris u/no.

DanmarkPostkort - Brugt u. mærke

Lot: 344224

Thorshavn, Grindedrab. H. N. Jacobsen u/no.

Færøerne3800 - Postkort - Ubrugt

Lot: 343530

Lundtofte ved Lyngby. Den lokale købmand!. P. Alstrup no. 1767.

1906 - Danmark2800 - Postkort - Brugt m. mærke

Lot: 337817

Grib Sø. A. Vincent no. 559.

1915 - Danmark3400 - Postkort - Brugt m. mærke

Grib Sø. A. Vincent no. 559.
Lot: 341996

Sorø. Parnas. Kaiser no. 19740.

1910 - Danmark4180 - Postkort - Brugt m. mærke

Lot: 344018

Nyrup. Udsigt over byen. A. Flensborg no. 373.

1911 - Danmark4380 - Postkort - Brugt m. mærke

Lot: 344024

1 fr. Helvetia stemplet Chur d. 7.2.1907 på bagsiden af manila-mærke for forsendelse med postopkrævning til Luzern.

1907 - SchweizBrev

Lot: 343844