1908 - Denmark6480 - Postcard - Used with stamps
Krigen 1864. Stormen på Dybbøl Skanse d. 18.4.1864. No. 458.
Lot: 343482
Lot: 343482
Aalborg. Slottet. Stenders no. 2782.
Lot: 341064
Neenah station, Wisconsin. E. A. Bishop u/no.
Lot: 344103
Aarhus. Banegården ved nat med Avis Kiosken. Stenders no. Aarhus 134.
Lot: 341083
Niels Ebbesen Mortensen Bukh. Forstander på Ollerup gymnastik højskole. Stenders no. 50947.
Lot: 344012
Aarhus, K.F.U.M. bygningen. J.J.N. no. 121415.
Lot: 343478
Hammer Bakker pr. Sulsted med Restaurant Hammershus. U/no.
Lot: 344160
Horsens. Hilsen fra Udstillingen 1905. Industrihallen. U/no.
Lot: 344133
Nykøbing Falster. Jærnbanegade. Stenders no. 1765.
Lot: 344213
Spoejder ombord på skib. Fotokort fra 1920'erne.
Lot: 343552
30 c. Leopold I single på brev annulleret med nr.stempel "63" og sidestemplet Bruxelles (Nord) d. 17.1.1870 via Paris til Bordeaux, Frankrig. Rammestempel "P.D." og grænsestempel: Belg. a Erquelines c d. 17.1.1870.
Lot: 343856
5 øre Våben og Julemærke 1905 på brevkort (Nørre Snede, Mindesten for bataljen d. 9.6.1849) dateret d. 23.12.1905 og annulleret med stjernestempel ØLHOLM til Lindved.
Lot: 343790
København. Vestervoldgade med "Kongens Bryghus". Fritz Benzen type V no. 684.
Lot: 341339
Skagen. Redningsbælterne spændes på. Maleri af Michael Anker. Stenders no. 57388.
Lot: 344202
Walt Disney. Wendy fra Peter Pan. Fransk reklame for “Tobler” chocolade. Georges Lang, Paris u/no.
Lot: 344224
Thorshavn, Grindedrab. H. N. Jacobsen u/no.
Lot: 343530
Lundtofte ved Lyngby. Den lokale købmand!. P. Alstrup no. 1767.
Lot: 337817
Grib Sø. A. Vincent no. 559.
Lot: 341996
Sorø. Parnas. Kaiser no. 19740.
Lot: 344018
Nyrup. Udsigt over byen. A. Flensborg no. 373.
Lot: 344024
1 fr. Helvetia stemplet Chur d. 7.2.1907 på bagsiden af manila-mærke for forsendelse med postopkrævning til Luzern.
Lot: 343844