1908 - Danmark - 54 - 3000
5 øre Fr. VIII på brevkort (Peter d. Store monument i St. Petersborg) dateret Helsingørs Rhed og stemplet Helsingør d. 2.6.1908 til København. Gummistempel fra skibsagent: "Chr. Schierbeck's Efterfølger Helsingør". Brevkort afsendt gennem skibsagent ved passage af Helsingør.
Lot: 176470
DKK 125,00 |