1940 - Sverige
Fortrykt feltpostkort dateret d. 12.2.1940 fra soldat ved SFK (=Svenska Frivilligkåren i Finland) Avd. 424 (= Ingkompani) Haparanda F. med finsk censurstempel og frankeret med 10 öre Gustaf stemplet Haparanda *F.* d. 16.2.1940 til Stockholm, Sverige.
Lot: 354802
Sluttet | 18-05-2022 21:55:46 |
Vindende bud: | DKK 391,00 |
Bud historik: | 3 bud |
Finland
2. verdenskrig
Breve > Sverige > Sverige
Breve > Sverige > 2. verdenskrig