1941 - Danmark - 246, 248 - 8591
5 øre og 10 øre Bølgelinie på brevkort (Grenaa Havn, Afholdshotellet) dateret d. 11.7.1941 annulleret København V. d. 12.7.1941 og sidestemplet violet "Fra Anholt" til København. Folder.
Lot: 373862
DKK 150,00 |
Postkort > Danmark Topografi