1849 - Slesvig - 6381
1849. Francobrev med langt indhold dateret Ahretoft (Kliplev sogn) d. 15.8.1849 stemplet med 1½-ringsstempel Flensburg. d. 19.8.1849 til Arnum påskrevet: "über Eckernförde" og "2" sk. med blåkridt. Langt indhold.
Lot: 240745
DKK 150,00 |
Førfilateli/Franco
Breve > Slesvig > Schleswig-Holstein