1914 - Denmark - 6700
½d George V i parstykke på brevkort (Shotley Barracks) dateret Parkstone d. 18.2.1914 og annulleret med skibsstempel "Paquebot" og sidestemplet Esbjerg d. 19.2.1914 til Middelfart, Danmark. Begge mærker med takningsmangler.
Lot: 282053
DKK 125.00 |
Europe
Great Britain
Covers > Denmark postal history > Shipmail