1917 - Slesvig - DAKA 108.01 - 6221
Ufrankeret feltpostkort dateret på Barsø d. 22.4.1917 stemplet Löitkirkeby d. 24.4.1917 til sønderjysk soldat ved Iandsturm Infanterie Regiment 56. I 1921 var der 76 indbyggere på den lille ø Barsø i Lillebælt.
Lot: 282913
DKK 125.00 |
Sold out
Slesvig
Northschswig Cancelsls
Covers > Slesvig > 1. World War