1951 - Sweden - 1000
20 öre helsagskorrespondancekort opfrankeret med 5 öre Gustaf dateret "på Toget" og annulleret med skibsstempel "Fra Sverige" og sidestemplet København d. 14.9.1951 til Rinkenæs, Danmark. Skibsstempel anvendt ca. 1 år senere end registreret i Skilling.
Lot: 282973
DKK 125.00 |
Shipmail
Covers > Sweden > Shipsmail
Covers > Sweden > Postal Stationary