1886 - Denmark - 1000
Tysk 10 pfg. helsagsbrevkort dateret Stettin d. 10.9.1886 påskrevet “pr. S/S Dronning Lovisa” annulleret med nr.stempel “1” i København og sidestemplet K.OMB.1 d. 11.9.1886 til København, Danmark.
Lot: 456
Ended | 14/10/2018 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 600.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Denmark postal history > Shipmail