1912 - Denmark - 8000
Engelsk 1d George V på brevkort (Englandsbåden “N. J. Fjord”) dateret Nordsøen og stemplet Parkeston Harwich d. 1.5.1912 og sidestemplet “Harwich Ship Letter” til Aarhus, Danmark.
Lot: 479
Ended | 02/10/2018 15:05:05 |
Starting bid: | DKK 300.00 |
Shipmail
Postcards > Ships