1956 - Faroe Islands - 363 - 3800
30/20 øre Provisorium på skibsbrev fra Thorshavn annulleret med norsk stempel i Kristiansund N. d. 11.4.1956 og sidestemplet “Paquebot” til kaptajn på M/S “Fursund” via rederiet “Hafnia” i København. Stempel ikke registreret i GF10. Skævt skåret.
Lot: 760
Ended | 14/10/2018 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 400.00 |
Engraved Issues
Covers > Faroes > Cancelations/shipmail