1867 - Denmark - 13 - 9480
4 sk. Krone/Scepter på landpostbrev (kryds under mærke) dateret i Løkken d. 17.6.1867 annulleret med nr.stempel "26" og på bagsiden ank.stemplet lapidar Hjørring d. 19.6.1867 til Hjørring. Brevsamlingssted blev oprettet i Løkken pr. 1.3.1862.
Lot: 284747
DKK 150.00 |
Sold out
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels