1890 - Denmark - 25y - 5573
8 øre Tofarvet omv. rm. på brev med indhold dateret i Ubberud d. 23.3.1890 annulleret med sort liniestempel "Holmstrup" og sidestemplet lapidar Nyborg - Vamdrup d. 25.3.1890 til Marslev. Klippet i højre side.
Lot: 284753
DKK 300.00 |
Sold out
Bicoloured
Bicoloured perf. 14
Covers > Denmark cancellations > Line-/Frame Cancels
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels