1908 - Denmark - 54 - 8700
5 øre Fr. VIII i parstykke på brev med indhold dateret Endelave julen 1908 stemplet Horsens d. 23.12.1908 til Nr. Alslev. Endelave fik først tildelt stjernestempel i 1914.
Lot: 166796
DKK 400.00 |
Typograph Issues