1901 - German Colonies
Ufrankeret feltpostkort dateret Peking og stemplet K.D.Feldpoststation no. 2 d. 16.3.1901 til Kassel, Tyskland. Sendt fra de tyske ekspeditionsstyrker i Kina under Bokseropstanden. 2 arkivhuller.
Lot: 288035
DKK 75.00 |
Sold out
Europe
Germany
German Colonies
German post in China