1904 - Denmark - SK 0243 - 9500
10 øre Våben på brev annulleret med stjernestempel DØSTRUP og sidestemplet bureau Hobro - Løgstør T.1128 d. 27.7.1904 til Kongshøigaard. Kuvert beskåret og del af bagside mgl.
Lot: 290530
Ended | 23/01/2019 21:36:08 |
Winning bid: | DKK 220.00 |
Bid history: | 7 bids |
Coat of Arms
Coat of Arms tk. 12 3/4
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels