1921 - Denmark - PM 4 - 1000
Svensk 10 öre Gustaf på underfrankeret brevkort dateret Borgholm (på Øland) annulleret med bureaustempel PKP 418 d. 24.8.1921 til København, Danmark. Udtakseret i porto med 10 øre Chr. X Porto provisorium stemplet Kjøbenhavn K. d. 26.8.1921.
Lot: 170220
DKK 125.00 |
Sold out
Postage Due/Marks
Covers > Sweden > Sweden