1945 - Denmark - 276 - 8700
20 øre Chr. X (defekt) på brev med indhold dateret "Møgelkiær" stemplet Horsens d. 29.4.1945 til Assens. Fuldt indhold fra dansk KZ-fange, K. Kjeldsen, under "de Hvide Bussers" ophold i Møgelkjær på vej til Sverige.
Lot: 295696
Ended | 05/05/2019 21:33:18 |
Winning bid: | DKK 600.00 |
Bid history: | 2 bids |
2. World War
Covers > Denmark postal history > Interned Letters