1861 - Denmark - 7 - 9000
4 sk. 1858 udg. på dampskibsbrev dateret Aalborg d. 30.11.1861 til Kjøbenhavn. Annulleret med nr.stempel "1" og på bagsiden ank.stemplet antiqua Kiøbenhavn KB d. 1.12.1861. Lodret fold.
Lot: 172274
DKK 250.00 |
Covers > Denmark postal history > Shipmail