1916 - Denmark - SK 1083 - 5574
5 øre Chr. X på brevkort dateret i Ørsted annulleret med stjernestempel RØRMOSEHUS og sidestemplet Aarup d. 29.5.1916 til Odense.
Lot: 298138
Ended | 26/06/2019 21:54:06 |
Winning bid: | DKK 275.00 |
Bid history: | 2 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels