1917 - Denmark - 69 - 8354
10 øre Chr. X på fortrykt kuvert med indhold fra "Chefen for Krydseren Heimdal" dateret i Storebælt og stemplet Hou d. 18.7.1917 til Nørre-Alslev. Sendt fra kommandør Hector Kiær.
Lot: 298353
Ended | 03/07/2019 21:43:07 |
Winning bid: | DKK 149.00 |
Bid history: | 5 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > 1. World War
Covers > Denmark postal history > Shipmail