1940 - Sweden
Ufrankeret fortrykt feltpostkort fra Svenska Frivilligkåren i Finland dateret d. 30.3.1940 og stemplet Fältpost * S.F.K.* d. 2.4.1940 til Sverige. Finsk censur. Sendt fra S.F.K. Avd. 601, Haparanda F. (= Hästambulans / Hesteambulance). Meddelelse overstreget.
Lot: 301388
Ended | 28/08/2019 21:05:56 |
Winning bid: | DKK 523.00 |
Bid history: | 4 bids |
Finland
2. World War
Covers > Sweden > 2. World War