1950 - Greenland - 2, 26 - 2982

5 øre og 20 øre Chr. X på originalt fotokort dateret Mestersvig d. 20.8.1950 annulleret med “(krone)/Mester Vig” og sidestemplet både “Paquebot” og København d. 26.8.1950 til Lynæs pr. Hundested. Tekst omtaler at “Gustav Holm” er kommet gennem isen. Luksus objekt.

Lot: 1016
Ended 05/11/2019 16:47:04
Starting bid: DKK 2,500.00
Bid history: 0 bids