1911 - Denmark - SK 1493 - 8800
5 øre Fr. VIII på brevkort (Landejendom) dateret Markskelgaard annulleret med stjernestempel VEJRUMBRO og sidestemplet Viborg d. 22.12.1911 til København.
Lot: 306666
Ended | 05/01/2020 21:12:18 |
Winning bid: | DKK 618.00 |
Bid history: | 10 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Postcards > Denmark Towns and Views