1917 - Denmark - SK 1525 - 6760
3 øre Bølgelinie på lokalt brevkort dateret på Mandø annulleret med stjernestempel VESTER VEDSTED og sidestemplet brotype IIIb Ribe d. 19.1.1917 til Seem skole pr. Ribe.
Lot: 308292
Ended | 15/01/2020 21:18:10 |
Winning bid: | DKK 357.00 |
Bid history: | 6 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels