1906 - Denmark - SK 0262 - 1000

5 øre Chr. IX på brevkort (Tuborg Pavillonen, Hellerup) dateret Emdrupgaard Højskole og annulleret med stjernestempel EMDRUP og sidestemplet Kjøbenhavn *L.* d. 10.5.1906 til Seest pr. Kolding. Tidligt aftryk.

Lot: 308776
Ended 29/01/2020 21:05:50
Winning bid: DKK 935.00
Bid history: 7 bids