1964 - Denmark - 415 - 1000
35 øre Fr. IX på canadisk Forces Air Letter formular dateret 2.7.1964 stemplet København d. 15.7.1964 og sidestemplet DANCON/UNFICYP til København. Fra dansk FN-soldat ved HQ Coy, Elizabeth Camp, Dancon Unficyp, Nicosia, Cyprus.
Lot: 314571
Ended | 01/07/2020 21:43:07 |
Winning bid: | DKK 45.00 |
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > U.N. Post