1921 - Denmark - 1000
40 pfg. Germania i parstykke på billedside af brevkort dateret Warnemünde færge annulleret med bureaustempel Kjøbenhavn - Warnemünde T.92 d. 11.8.1921 og sidestemplet "Fra Tyskland" til Odense, Danmark.
Lot: 316944
DKK 150.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels