1928 - Denmark - DB 73 - 3760
15 øre Karavel dobbelt helsagsbrevkort (fabr. 83-Y) dateret ombord på damperen "Østbornholm" annulleret Kjøbenhavn d. 8.9.1928 og sidestemplet "Fra Bornholm" til Berlin, Tyskland. Vedhængende ubenyttet svardel.
Lot: 316960
Ended | 10/06/2020 21:17:49 |
Winning bid: | DKK 150.00 |
Postal Stationary
Reply Postcards
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm