1863 - Denmark - 7 - 9000
4 sk. 1858 udg. på dampskibsbrev påskrevet "pr. Dania" med indhold dateret i Aalborg d. 11.8.1863 annulleret med nr.stempel "1" og sidestemplet antiqua på bagsiden Kiøbenhavn KB d. 13.8.1863 til Kjøbenhavn.
Lot: 317702
DKK 200.00 |
Sold out
Covers > Denmark postal history > Shipmail