1921 - Denmark - P 4, P 5 - 5463
Ufrankeret julekort med Julemærke 1921 dateret Fjelsted Ellegaard stemplet Harndrup d. 23.12.1921 til Sandager, Næs - forsøgt i Assens og udtakseret i porto med 10 øre og 20 øre "Porto"-provisorium annulleret med liniestempel: Assens Postkontor.
Lot: 317893
Ended | 24/06/2020 21:03:20 |
Winning bid: | DKK 395.00 |
Bid history: | 7 bids |
Postage Due/Marks
Covers > Denmark issues > Christmas Seals
Covers > Denmark cancellations > Miscellaneous Cancels