Denmark - SK 0982 - 3790

8 øre Tofarvet ret rm. på brev annulleret med nr.stempel "103" og sidestemplet antiqua IV Hasle d. 8.6.187x via Rønne til Sogneraadet i Østerlars. Ank.stemplet med stjernestempel NYBRO. Uden datering, men antagelig sendt i årene 1877-1879 pga. Hasle stemplet. Tidlig anvendelse af NYBRO stjernestempel som blev tildelt pr. 1.3.1877, men først kendes dateret anvendt fra 1885.

Lot: 318147
Ended 08/07/2020 21:00:18
Winning bid: DKK 2,310.00
Bid history: 13 bids