1903 - Denmark - SK 0842 - 7790
5 øre Våben på brev med indhold dateret 1903 annulleret med stjernestempel LYNGS og sidestemplet lapidar Hvidbjerg d. 13.2.1903 til Sogneraadet i Hvidbjerg-Lyngs.
Lot: 318482
Ended | 09/08/2020 21:17:00 |
Winning bid: | DKK 330.00 |
Bid history: | 5 bids |
Coat of Arms
Coat of Arms vm. III
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels
Covers > Denmark cancellations > Starcancels