1753 - Denmark - 8000
1753. Francobrev med fuldt indhold dateret i Aarhus d. 21.2.1753 påskrevet "Franco Hamborg" og stemplet HAMBOURG til Bordeaux, Frankrig. 11 Lbs Sk. betalt af modtager og 30 franske sols af modtageren.
Lot: 319774
DKK 600.00 |
Prephil/Franco