1913 - Slesvig - 6400
5 pfg. Germania på brevkort dateret (Tyske marinesoldater og neger musiker) dateret Mozambique d. 19.2.1913 stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost No. 11 d. 20.2.1912 til Sønderborg. Sendt fra marinesoldat ombord på krydseren SMS "Seeadler" ved Tysk Østafrika.
Lot: 322362
Ended | 23/09/2020 21:48:29 |
Winning bid: | DKK 200.00 |
Europe
Germany
German Colonies
German Eastafrica
Covers > Slesvig > 1. World War
Covers > Africa > Mozambique
Postcards > Oversea