1927 - Denmark - 169 - 3700
15 øre Karavel på brevkort dateret ombord på dampskibet "Herta" stemplet Rønne d. 31.7.1927 og sidestemplet "Salonschnelldampfer "Hertha" Auf hoher See" d. 31.7.1927 til Berlin, Tyskland.
Lot: 322385
DKK 125.00 |
Sold out
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm