1914 - Denmark - SK 0373 - 5854
5 øre Chr. X på julekort (Gris hos nisse-fotograf - signeret "J.A.") dateret julen 1914 og annulleret med stjernestempel GISLEV til Ryslinge.
Lot: 322828
DKK 75.00 |
Sold out
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Postcards > Artist Drawn
Postcards > Christmas and New Year