1908 - Norway
5 øre Posthorn på brevkort (Valders, Kvamskleven) dateret Tyin d. 17.7.1908 og annulleret med 4-ringsstempel "208" (= FRAMNES) og sidestemplet Øier d. 18.7.1908 til København, Danmark. Benyttet ved sæson-brevhus i årene 1908-14.
Lot: 323254
DKK 250.00 |
Sold out